Efsane Prens
3. Bölüm Özeti

Geumwa, Hemosu'nun idam edileceğini öğrenir. Onu kurtarmak için babasından izin ister. Fakat babası vermez. Buna karşın Geumwa onu kurtarmaya gidecektir.

Demir ordusu Hemosu'yu götürürken, Geumwa Damul ordusu askerleri ile Hemosu'yu onlardan geri alır. Hemosu önünü görmeden at üstünde gitmektedir. Bir süre ilerler ve uçuruma doğru sürüklenir. At durunca iner, arkasından gelen Demir Orduları onu ok yağmuruna tutar. Hemosu burada uçurumdan düşer. Bu durumu Geumwa izlemiştir.

Geumwa, Yuhwa'yı ziyaret eder. Yuhwa eski sağlığına kavuştuğunda uzaklara gideceğini, bebeğini Hemosu gibi yetiştireceğini söyler. Geumwa bu bebeğin Hemosu'dan olduğu bilinirse onun ve Yeumwa'nın öldürüleceğini düşünmektedir. Nitekim Geumwa'nın eşi, büyücü ve elçi onu öldürmek için bir adam tutar. Fakat bunu anlayan Yeumwa saraydan uzaklaşır.

Peşine takılan adam bir süre sonra Yeumwa'yı yakalar. Tam öldürecekken yıldırım düşer ve muhafız ölür. Daha sonra Yeumwa saraya döner ve bu çocuğun Geumwa'nın oğlu olarak bilinmesine, aynı zamanda Geumwa'nın eşi olmaya karar vermiştir.

* * *

20 sene sonra bu bebek büyür. Adı Jumong'dur. Kızlara ve eğlenceye düşkün bir hayatı vardır. Bunun böyle olmasını biraz da annesi istemiştir. Böylece kimse Hemosu'nun oğlu olduğundan şüphe duymayacaktır.

Seferde Jumong gerçekten savaş sanatlarından hiç anlamamakta ve kendini koruyamamaktadır. Bunu Geumwa'da görür. Buna karşın kendi öz oğulları Yeongpo ve Daeso daha güçlüdür.

Buyo sarayında düzenlenen bir törene sadece Jumong katılmamıştır. Rahibe bir kızla bir odaya kilitlendiği için dışarı çıkamaz. Kardeşi onu bulur ve babasına götürür. Babası ise bu utanç verici durum karşısında kılıcı Jumong'un boğazına dayar.