Efsane Prens
Bölüm Özetleri

1. Bölüm Özeti

Milattan önce 108 senesidir. Antik Joseon yüzyıllar boyunca Kore yarımadasında hüküm sürmüştür. Han imparatorluğu Demir Ordusuyla bir yıl içerisinde Antik Joseon imparatorluğunu yenip 4 kumandanlığa ayırmıştır. Bunlar: Nakrang, Jinbun, İmdoon ve Hyunto'dur.

Antik Joseon göçmenleri Han İmparatorluğunun baskısından kurtulmak için başka kabilelelere kaçmak zorunda kalmışlardır bazıları da esir olarak tutulmaktadır. (Devamı için başlığa tıklayın)...

2. Bölüm Özeti

Hemosu kaçmıştır ve Demir Ordusu Hemosu'yu bulamayınca tüm Habek kabilesi insanlarını öldürür. Sadece Yuhwa'yı öldürmezler. Onu da Hyunto da halkın önünde infaz etmek için Hyunto'ya götüreceklerdir.

Geumwa ve Damul Ordusu askerleri Habek kabilesinin Hemosu'yu sakladığını öğrenmişlerdir ancak geldiklerinde kötü bir manzara ile karşılaşırlar. (Devamı için başlığa tıklayın)...

3. Bölüm Özeti

Geumwa, Hemosu'nun idam edileceğini öğrenir. Onu kurtarmak için babasından izin ister. Fakat babası vermez. Buna karşın Geumwa onu kurtarmaya gidecektir.

Demir ordusu Hemosu'yu götürürken, Geumwa Damul ordusu askerleri ile Hemosu'yu onlardan geri alır. Hemosu önünü görmeden at üstünde gitmektedir. Bir süre ilerler ve uçuruma doğru sürüklenir. At durunca iner, arkasından gelen Demir Orduları onu ok yağmuruna tutar. Hemosu burada uçurumdan düşer. Bu durumu Geumwa izlemiştir. (Devamı için başlığa tıklayın)...

4. Bölüm Özeti

Geumwa Jumong'u cezalandıracaktır. Ancak abisi Daeso buna engel olur. Annesi ve kardeşi engel olduğu için Daeso'ya kızmaktadır. Fakat Daeso'nun daha farklı bir planı vardır.

Üç Prens Damul yayını görmek üzere yola çıkarlar. Daeso ve Yeong Po bir ormanda Jumong'u yalnız bırakırlar ve ondan kurtulduklarını düşünerek yola devam ederler. Jumong burada bataklığa saplanır, onu Sosono kurtarır. (Devamı için başlığa tıklayın)...

5. Bölüm Özeti

Kraliçe Wonhu, Jumong ölmediği için üzülmüştür. İki oğluna da bunun nasıl olduğunu sorar. Kraliçe, oğlu Daeso henüz resmi veliaht prens olmadığı için endişelenmektedir. Kralın Jumong'u veliaht prens ilan edebileceğini düşünmektedir.

Jumong da annesi ile konuşmaktadır. Lady Yuhwa ona veliaht prens ve nihayetinde kral olmasını söyler. Nedimesi ile Jumong'u gizlice eğitebilecek birini bulmasını söyler.. Nedimesi ile Jumong'u gizlice eğitebilecek birini bulmasını söyler. Sabah olduğunda nedime Jumong'u Moo-Song adlı hapishane bekçisinin yanına götürür. Savaş sanatlarını Jumong'a öğretecektir. Biraz çalışmadan sonra Jumong onun içki içen ve kendisini eğitemeyecek bir olduğunu görür ve bu duruma sinirlenir (Devamı için başlığa tıklayın).

Diğer Bölüm Özetleri


6. Bölüm Özeti
7. Bölüm Özeti
8. Bölüm Özeti
9. Bölüm Özeti
10. Bölüm Özeti
11. Bölüm Özeti
12. Bölüm Özeti
13. Bölüm Özeti
14. Bölüm Özeti
15. Bölüm Özeti
16. Bölüm Özeti
17. Bölüm Özeti
18. Bölüm Özeti
19. Bölüm Özeti
20. Bölüm Özeti
21. Bölüm Özeti
22. Bölüm Özeti
23. Bölüm Özeti
24. Bölüm Özeti
25. Bölüm Özeti
26. Bölüm Özeti
27. Bölüm Özeti
28. Bölüm Özeti
29. Bölüm Özeti
30. Bölüm Özeti
31. Bölüm Özeti
32. Bölüm Özeti
33. Bölüm Özeti
34. Bölüm Özeti
35. Bölüm Özeti
36. Bölüm Özeti
37. Bölüm Özeti
38. Bölüm Özeti
39. Bölüm Özeti
40. Bölüm Özeti
41. Bölüm Özeti
42. Bölüm Özeti
43. Bölüm Özeti
44. Bölüm Özeti
45. Bölüm Özeti

46. Bölüm Özeti
47. Bölüm Özeti
48. Bölüm Özeti
49. Bölüm Özeti
50. Bölüm Özeti
51. Bölüm Özeti
52. Bölüm Özeti
53. Bölüm Özeti
54. Bölüm Özeti
55. Bölüm Özeti
56. Bölüm Özeti
57. Bölüm Özeti
58. Bölüm Özeti
59. Bölüm Özeti
60. Bölüm Özeti
61. Bölüm Özeti
62. Bölüm Özeti
63. Bölüm Özeti
64. Bölüm Özeti
65. Bölüm Özeti
66. Bölüm Özeti
67. Bölüm Özeti
68. Bölüm Özeti
69. Bölüm Özeti
70. Bölüm Özeti
71. Bölüm Özeti
72. Bölüm Özeti
73. Bölüm Özeti
74. Bölüm Özeti
75. Bölüm Özeti
76. Bölüm Özeti
77. Bölüm Özeti
78. Bölüm Özeti
79. Bölüm Özeti
80. Bölüm Özeti
81. Bölüm Özeti


Yeni bölüm özetleri dizinin o bölümünün hemen yayınından sonra eklenmektedir. İlk 5 özet çeşitli internet kaynaklarından edinilmiş, sonraki özetler ise site yöneticileri tarafından yazılmıştır.