Efsane Prens
4. Bölüm Özeti

Geumwa Jumong'u cezalandıracaktır. Ancak abisi Daeso buna engel olur. Annesi ve kardeşi engel olduğu için Daeso'ya kızmaktadır. Fakat Daeso'nun daha farklı bir planı vardır.

Üç Prens Damul yayını görmek üzere yola çıkarlar. Daeso ve Yeong Po bir ormanda Jumong'u yalnız bırakırlar ve ondan kurtulduklarını düşünerek yola devam ederler. Jumong burada bataklığa saplanır, onu Sosono kurtarır.

Diğer iki kardeş yayı görürler ve ipi yaya geçirmeye çalışırlar fakat başaramazlar. Jumong ise Sosono'nun grubuyla köle olarak satılmaya götürülmektedir. Fakat bir dövüş sonrasında kazanmasıyla serbest bırakılır ve Sosono liderliğindeki grupla birlikte o da yayın bulunduğu mağaraya giderler.

Jumong'da mağaraya gider ve yay ipini kolaylıkla takar. Dahası yayı denemek isterken kırar.

Diğer iki kardeş saraya varınca Jumong'un öldüğünü söyler. Buna Yuhwa çok üzülür, inanmaz. Nitekim tam onu aramak için Geumwa birlik yollamışken görünür.

Tören sırasında herkes yayı taktığından bahseder, Jumong ise yayı kırdığı için korkmaktadır ve mağarayı bulamadığını söyler. Annesi çok kızar fakat Jumong bu durumu açıklar.