Efsane Prens
5. Bölüm Özeti

Kraliçe Wonhu, Jumong ölmediği için üzülmüştür. İki oğluna da bunun nasıl olduğunu sorar. Kraliçe, oğlu Daeso henüz resmi veliaht prens olmadığı için endişelenmektedir. Kralın Jumong'u veliaht prens ilan edebileceğini düşünmektedir.

Jumong da annesi ile konuşmaktadır. Lady Yuhwa ona veliaht prens ve nihayetinde kral olmasını söyler. Nedimesi ile Jumong'u gizlice eğitebilecek birini bulmasını söyler.. Nedimesi ile Jumong'u gizlice eğitebilecek birini bulmasını söyler. Sabah olduğunda nedime Jumong'u Moo-Song adlı hapishane bekçisinin yanına götürür. Savaş sanatlarını Jumong'a öğretecektir. Biraz çalışmadan sonra Jumong onun içki içen ve kendisini eğitemeyecek bir olduğunu görür ve bu duruma sinirlenir.

Jumong çalışmak için hapishaneye giderken birilerinin onu takip ettiğini görür ve kaçar, gizlice hapishaneye gelmeyi başarır. Hapishanede mahkumlara yemek dağıtırken sıra babası Hemosu'ya gelmiştir. Jumong ona bakar fakat babası olduğunu bilmemektedir.

Jumong annesiyle bu hapishane hakkında konuşur. Saraydaki pek az insanın o hapishaneden haberdar olduğunu, mahkumların yıllarca orda olmasına rağmen Moo-Song'un bile onların ne tür suç işlediğini ya da kim olduğunu bilmediğini söyler. Gözleri kör olan bir mahkumdan çok etkilendiğini söyler. Bu durum Lady Yuhwa'ya Hemosu'yu hatırlatır. Sonra Jumong'a gidip dinlenmesini söyler.

Başbakan Yeomieul ile konuşur. Yeomieul ona tüm olanları anlatır. Hemosu'nun ölmediği 20 yıl önce kurtulup saraya geldiğini ve Geumwa'ya haber vermeden generale onu hapse atmasını söylemiştir.

Sabah olduğunda Jumong Hemosu'nun yanına gider. Hemosu'yu ziyarete başbakan ve Yeomieul da gelmektedir. Jumong Hemosu'ya kim olduğunu ve ne suç işlediğini sorar. Hemosu bilmediğini söyler. Başbakanla büyücü onu ziyarete gelmektedir.